Ortonyxie a malé podologické výkony.

Snížení zhuštělých nehtů podiatrickým přístrojem a úprava nehtů.
Nehtová ploténka je snížena a upravena do požadovaného tvaru tak, aby nehet neměl tendenci se stáčet a tím působit tlak a bolest do nehtového valu. Zlepšení stavu nehtu klient pociťuje ihned. Zhuštělý nehet se dále v intervalech snižuje dle potřeby a odrůstání nehtu.

Výbrus napadené nehtové ploténky mykózou.
Zde je kladen vysoký nárok na odbornost pedikéra, dezinfekci kůže i nehtů a sterilizace nástrojů. Nehtová ploténka se citlivě zbrousí a odstraní se tak ložiska mykózy v napadených částí nehtu. Ty jsou pak upraveny do požadovaného tvaru. Na nehty je nanesen antimykotický roztok. Tento speciální úkon se opakuje v intervalech do zlepšení stavu nehtové ploténky. Zde doporučuji plus ošetření laserovou terapií. https://pedikurapodologie.cz/laser-na-napadene-nehty-plisnovym-onemocnenim/

Nehtová protetika je úprava, nastavení nebo domodelování chybějícího nehtu speciálním gelem.

Ortonyxie - je obor, který se zabývá rovnání nehtů
Dle potřeby a postižení nehtu řešíme Arkada metodou, nehtovými rovnátky plastovými, kovovými šponami, tamponádou nebo umělo-hmotnou trubičkou. 

Klient je poučen, jak postupovat v ošetření nehtu doma až do příští návštěvy u pedikéra. Intervaly návštěv jsou individuální dle zvolené metody a rozsahu postižení nehtu 3-4-8 týdnů. Délka rovnání a léčba nehtu je závislá na spolupráci a disciplíně klienta, dědičnou dispozicí, zdravotním stavem, vhodnou obuví a pohybovou aktivitou.
Cena výkonu je dána náročností a spotřebovaným materiálem dle ceníku. Klient je dopředu informován o rozsahu a ceně zákroku. Zde doporučuji laserové ošetření nehtového valu (tzv. paronychium). Paprsek laseru urychlí  hojení nehtového valu a zkrátí tak dobu hojení. Laserové ošetření paronychia doporučuji 2-3 x týdně.

V praxi se hlavně setkávám s klienty, kterým neodborný zásah tj. vystřihnutí, vyříznutí nebo strhnutí nehtu možná způsobí rychlou úlevu, ale bohužel jen chvilkovou. Tímto neprofesionálním zásahem do nehtu nastupuje dlouhodobé a bolestivé trápení, které se pomalým dorůstáním nehtu opakovaně vrací a způsobuje klientům trauma z další přicházející bolesti... Strnutí nehtu beru, jako poslední možnost, kdy tamponáda, nehtové rovnátko, Arkada metoda, laserová terapie a změna přístupu k obouvání nepomůže zcela odstranit problém s vrůstáním nehtu. Zde mám návaznost na plastickou chirurgii, kde odborně a s citem chirurg  dořeší ,,defekt", který těmito metodami nelze dál již odstranit.

Kovové rovnátko, nehet podložen tamponádou,zdobené Swarovski krystalem

Nalepovací nehtové rovnátko Podofix

Nehtové rovnátko nalepovací po 2 měsících

Kovové nehtové rovnátko

Aktivované kovové nehtové rovnátko
image-170
Aktivované kovové nehtové rovnátko