Ortonyxie - malé podologické výkony.

Snížení zhuštělých nehtů podiatrickým přístrojem a úprava nehtů.
Nehtová ploténka je snížena a upravena do požadovaného tvaru tak, aby nehet neměl tendenci se stáčet a tím působit tlak a bolest do nehtového valu. Zlepšení stavu nehtu klient pociťuje ihned. Zhuštělý nehet se dále v intervalech snižuje dle potřeby a odrůstání nehtu.

Výbrus napadené nehtové ploténky mykózou.
Zde je kladen vysoký nárok na odbornost pedikéra, dezinfekci kůže i nehtů a sterilizace nástrojů. Nehty jsou vyčištěny a zbaveny napadené tkáně upraveny do požadovaného tvaru. Na nehty je nanesen antimykotický roztok. Tento speciální úkon se opakuje v intervalech do zlepšení stavu nehtové ploténky. Zde doporučuji plus ošetření laserovou terapií.

Nehtová protetika je úprava, nastavení nebo modelování chybějícího nehtu speciálním gelem.

Ortonyxie - je obor, který se zabývá rovnání nehtů
Dle potřeby a postižení nehtu řešíme nehtovými rovnátky plastovými, kovovými šponami, tamponádou z ovčího rouna nebo umělo-hmotnou trubičkou.

Klient je poučen, jak postupovat v ošetření nehtu doma až do příští návštěvy u pedikéra. Intervaly návštěv jsou individulání dle zvolené metody a rozsahu postižení nehtu 3-4-8 týdnů. Délka rovnání a léčba nehtu je závislá na spolupráci a disciplíně klienta, dědičnou dispozicí, zdravotním stavem, vhodnou obuví a pohybovou aktivitou.
Cena výkonu je dána náročností a spotřebovaným materiálem dle ceníku. Klient je dopředu informován o rozsahu a ceně zákroku.

V praxi se hlavně setkávám s klienty, kterým neodborný zásah tj. vystřihnutí,vyříznutí nebo vytrhnutí nehtu způsobí rychlou úlevu, ale bohužel jen chvilkovou. Tímto neprofesionálním zásahem do nehtu nastupuje dlouhodobé a bolestivé trápení, které se pomalým dorůstáním nehtu opakovaně vrací a způsobuje klientům trauma z další přicházející bolesti...

Kovové rovnátko, nehet podložen tamponádou,zdobené Swarovski krystalem

Nalepovací nehtové rovnátko Podofix

Nehtové rovnátko nalepovací po 2 měsících

Kovové nehtové rovnátko

Aktivované kovové nehtové rovnátko
image-170
Aktivované kovové nehtové rovnátko