Přístrojová pedikúra

Je nejšpičkovější technologií v tomto oboru. Vysoké nároky na přípravu, vyškolení pedikérů a kvalitu provedení výkonů povýšily tento obor na profesionální péči o Vaše nohy. Přístrojová pedikúra řeší zarůstání a stáčení nehtů, zesílené nehty, nehtovou a kožní plíseň na nohou.

Dopřejte si toto ošetření již z několika důvodů:

• nepoužívají se žádné řezné nástroje proto nehrozí ač nechtěné říznutí
• celkové bezbolestné ošetření, jak při odstranění kuřích ok, tak i zarůstajících nehtů
• přístrojová pedikúra je doporučena u rizikových skupin, jako jsou diabetici, lidé s ischémií, kardiaci, těhotné ženy, klienti s psoriázou (lupénkou), mykotickými nehty, nebo s poruchou srážlivosti krve apod. ..
• ošetření se provádí suchou cestou bez namáčení tudíž je nulová možnost potencionálního přenosu plísňového onemocnění nehtů a kůže
• ošetření je prováděno s návazností na podiatrickou péči. Zhotovení silikonového korektoru, narovnávání zarostlého nehtu nejnovějšími metodami (nehtová rovnátka viz. ortonyxie), snížení zhuštělých nehtů, vyšetření nohy a doporučení buď lékařské prohlídky, fyzioterapie či vhodné kosmetiky k ošetření nohou.
Ošetření obsahuje:
• dezinfekce nohy - postřik dezinfekčním sprejem
• podologické vyšetření nohy pohledem a pohmatem
• edukace a ukázka, jak pečovat o Vaše nohy
• ostříhání nehtů, začištění kůžiček
• vyčištění a leštění nehtů
• vmasírování antimykotického, nebo výživného přípravku na nehty
• odstranění kuřích ok a různých otlaků na ploskách nohy
• lehké vmasírování krému na nohy popřípadě pudrování

Po tomto ošetření jsou nohy lehké a svěží. Jsou viditelná zlepšení stavu nehtů a pokožky na nohou. Přístrojová pedikúra s návazností na malé podologické výkony pomáhá v léčbě kožních problémů.

 

Kombinovaná pedikúra

Je spojení přístrojové a klasické pedikúry dohromady bez namáčení nohou ve vodní lázni. Kombinovaná pedikúra je vhodná pro odstranění vysokých otlaků na nohou, nebo klienty kteří prostě vyžadují odstranění otlaků skalpelem. Dále se kůže na ploskách precizně zahladí přístrojem pro přístrojovou pedikúru. Kombinovaná pedikúra není bezpečná tedy nevhodná pro klienty s Diabetes a Hemofilií.

Ošetření obsahuje:

• desinfekce plosek
• nanesení alkalického roztoku na otlaky
• odstranění otlaků skalpelem a poté přístrojem (dle domluvy s klientem)
• zastřižení a začistění nehtu a nehtové kůžičky
• ošetření nehtu antimykotickým přípravkem, nebo výživným olejem
• konečné ošetření kosmetickými přípravky zvolené dle typu pokožky na nohou s lehkou masáží plosek a prstů.

Proč nedoporučuji mokrou pedikúru na hluboké praskliny na nohou?

Jedná se zde o keratózu a hyperkeratózu, která má různé příčiny. Je způsobena nejen dědičnými vlohy, ale i nesprávnou péčí. Klienti často opomíjejí správnou péči o nohy. Pravidelná návštěva přístrojové pedikúry je jedna z možností, jak tento problém řešit. U keratóz není příliš vhodná klasická(mokrá) pedikúra. Rozmáčení a změkčení pokožky po uschnutí vyvolává efekt tvrdnutí a keratózy tak praskají. V prasklinách, kde je narušená pokožka, je velká pravděpodobnost infekce. Plísně v prasklinách pokožky se tak mohou přenášet dále, infekce streptokokem může vyvolat onemocnění erysipel.

 

Ortonyxie - Podologie

Snížení zhuštělých nehtů podiatrickým přístrojem a úprava nehtů.

Nehtová ploténka je snížena a upravena do požadovaného tvaru tak, aby nehet neměl tendenci se stáčet a tím působit tlak a bolest do nehtového valu. Zlepšení stavu nehtu klient pociťuje ihned. Zhuštělý nehet se dále v intervalech snižuje dle potřeby a odrůstání nehtu.

Výbrus napadené nehtové ploténky mykózou.

Zde je kladen vysoký nárok na odbornost pedikéra, dezinfekci kůže i nehtů a sterilizace nástrojů. Nehty jsou vyčištěny a zbaveny napadené tkáně upraveny do požadovaného tvaru. Na nehty je nanesen antimykotický roztok. Tento speciální úkon se opakuje v intervalech do zlepšení stavu nehtové ploténky.

Nehtová protetika je úprava, nastavení nebo modelování chybějícího nehtu speciálním gelem.

Ortonyxie - je obor, který se zabývá rovnání nehtů.

Dle potřeby a postižení nehtu řešíme nehtovými rovnátky plastovými Podofix, kovovými šponami, tamponádou z ovčího rouna nebo umělo-hmotnou trubičkou.

Klient je poučen, jak postupovat v ošetření nehtu doma až do příští návštěvy u pedikéra. Intervaly návštěv jsou individulání dle zvolené metody a rozsahu postižení nehtu 3-4-8 týdnů. Délka rovnání a léčba nehtu je závislá na spolupráci a disciplíně klienta, dědičnou dispozicí, zdravotním stavem, vhodnou obuví a pohybovou aktivitou.
 
Cena výkonu je dána náročností a spotřebovaným materiálem dle ceníku. Klient je dopředu informován o rozsahu a ceně zákroku.
 
V praxi se hlavně setkávám s klienty, kterým neodborný zásah tj. vystřihnutí,vyříznutí nebo vytrhnutí nehtu způsobí rychlou úlevu, ale bohužel jen chvilkovou. Tímto neprofesionálním zásahem do nehtu nastupuje dlouhodobé a bolestivé trápení, které se pomalým dorůstáním nehtu opakovaně vrací a způsobuje klientům trauma z další přicházející bolesti...